international

HABER

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ERCİYES TEKNOPARK'IN SİLİKON VADİSİ PROGRAMI ÖNCESİ YAPILAN BASIN TOPLANTISINDA ERCİYES TEKNOPARK YÖNETİM KURULU BAŞKANI
 Fotoğraf

ERCİYES TEKNOPARK'IN SİLİKON VADİSİ PROGRAMI ÖNCESİ YAPILAN BASIN TOPLANTISINDA ERCİYES TEKNOPARK YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ERCİYES TEKNOPARK'IN SİLİKON VADİSİ PROGRAMI ÖNCESİ YAPILAN BASIN TOPLANTISINDA ERCİYES TEKNOPARK YÖNETİM KURULU BAŞKANI PROGRAMIN DETAYLARINI BASINLA PAYLAŞTI.

ERCİYES TEKNOPARK’IN YILDIZLARI
SİLİKON VADİSİNDE İŞ GÖRÜŞMELERİNE BAŞLIYOR…

Erciyes Teknopark bünyesindeki ETTOSOFT Yazılım Kümesinin yıldız firmaları 10 gün sürecek Silikon Vadisi programına gidiyorlar.

Teknoparkın seçkin firmaları, program kapsamında ilk olarak Las Vegas’ ta düzenlenecek olan dünyanın en prestijli fuarları arasında yer alan, 2milyon metrekarenin üzerinde sergi alanı bulunan CES2015 International Fuarında iş görüşmelerinde bulunacaklar.

CES Fuarının sonrasında Silikon Vadisi’ ne geçecek olan firmalar, burada ilk olarak Silikon Vadisi ekosistemini anlamak için, genel tanıtım seminerlerine ve eğitimlere katılarak, yapılacak toplantılar ve meetup larda stratejik ortak, danışman, yatırımcı olabilecek potansiyelde onlarca kişi ile iş görüşmelerinde bulunacaklar.

Programın kapsamında değerleri 10 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında bulunan, bir çok firmanın kurucusu ile iş görüşmeleri yapacak olan firmalar, Google, Apple, Facebook, Yahoo, Twitter, Linkedin, Oracle, Salesforce vb. global firmalara da ziyaretler gerçekleştirerek yöneticileri veya CEO larıyla tanışma ve firma kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Bunların yanında, Draper Fisher Jurvetson, Benchmark Capital, Redpoint Ventures’in de aralarında bulunduğu yatırımcı firma ağlarından yatırımcılar ile birebir görüşme gerçekleştirecek ve yatırımcı sunumlarını yapacaklardır.

Firmalar gün içi sunum ve görüşmelerin yanında akşam vakitleri topluluk buluşmaları (meetup), konferans ve benzeri birçok etkinliğe de katılacaklardır. Bu etkinliklerde, stratejik ortak, danışman, yatırımcı olabilecek potansiyelde onlarca kişi ile tanışma fırsatı bulacak firmalar firma profillerine göre organize edilen ikili iş görüşmeleri ve yatırımcı sunumlarıyla programı tamamlayacaklar.

Ekonomi Bakanlığı URGE destekleri kapsamında desteklenen programın organizasyonu Erciyes Teknopark A.Ş. tarafından yapılmış olup, programın verimli geçmesi ümidiyle tüm katılımcılarımıza başarılar ve hayırlı yolculuklar dileriz.


01:00, 05.01.2015

Haber Fotoğrafları